اشتباهات و مشکلات متداول SEO

چندین اشتباه SEO در وب سایت ها وجود دارد که میتوان با اجرای دستورالعمل های ساده و رفع این مشکلات صفحات سایت خود را در صدر نتایج جستجو قرار داد.

اشتباهات متداول سئو

قرارگیری اشتباه کلمات کلیدی

شما باید کلمات کلیدی که می خواهید با آن رقابت کنید را انتخاب کنید برای مثال اگر شما در حال ساخت یک وب سایت برای تیم محلی خود هستید نباید اولین کلمه شما "ورزش" باشد ، کلید واژه ورزش بیش از اندازه عمومی است و در حال حاضر بسیاری از وب سایت های قدیمی استفاده کرده اند و برای وب سایت آن ها بهینه سازی شده و هنگام جستجو پیش از شما نمایش داده خواهد شد شما باید کلماتی را انتخاب کنید که قابل رقابت و کمتر استفاده شده است.

تگ های تکراری META

این یک اشتباه رایج در میان طراحان وب سایت است . تگ های متا باید برای هر صفحه به صورت جداگانه منحصر به فرد و معنی دار باشد. در تگ متای توضیحات (Meta Description) برای مثال باید جملات کامل برای توصیف یک صفحه برای موتورهای جستجو استفاده کنید. عنوان صفحه ، متای توضیحات و کلمات کلیدی باید برای هر صفحه متفاوت باشد. اگر یکسان باشند موتورهای جستجو به عنوان مطالب تکراری در سایت در نظر خواهد گرفت و رتبه شما در صفحات جستجو شده کمتر خواهد شد.

تگ عنوان

شما باید یک عنوان برای هر یک از صفحات خود تنظیم کنید باید آن را معنی دار و نسبت به محتوای واقعی از سایت انتخاب کنید. استفاده از عناوین طولانی پرهیز کنید، بیش از 60 کاراکتر نباشد. موتورهای جستجو به سادگی بعد از 60 کاراکتر چشم پوشی خواهد کرد.

وب سایت به طور کامل با FLASH ایجاد شده بدون استفاده از HTML

اگرچه وب سایت های ایجاد شده با فلش می تواند زیبا و جذاب باشند اما موتورهای جستجو نمی توانند آن ها را بررسی کنند از آنجایی که مطالب شما انتخاب نمی شوند رتبه شما هم افزایش نمی یابد. شما باید یک جایگزین HTML از وب سایت را ایجاد کنید و با قرار دادن دو گزینه HTML و FLASH حق انتخاب را به بازدیدکنندگان بدهید. با این روش قابلیت استفاده وب سایت شما افزایش خواهد یافت.

تگ ALT در کدهای تصاویر

متاسفانه موتورهای جستجو می توانند آنچه در تصویر نشان داده شده است را اسکن کنند. آن ها نمی توانند یک عکس گل را از یک کامیون تشخیص دهند تنها را تشخیص اطلاعات مربوط به یک تصویر است که از طریق نام فایل ، عنوان و تگ ALT می باشد. شما باید اطمینان حاصل کنید که تگ ALT تمام عکس های سایتتان و همچنین نام های معنا دار برای هر عکس انتخاب کنید استفاده از نام های image 1.jpg و image2.jpg پرهیز کنید. موتورهای جستجو برای جستجوی راحتتر به این اطلاعات نیاز دارند.

غفلت در ایجاد سلسله مراتب

بسیاری از طراحان وب قدرت ساختار وب سایت را دست کم گرفته اند. موتورهای جستجو برای وب سایتی که با محتوای خوبی ساماندهی شده اند ارزش قائل می شود. شما باید تگ های H1 ، H2 و H3 را در موقع ساماندهی متن ها باید انتخاب کنید. این کار خوانایی مطالب را افزایش می دهد.

ارائه لینک روی وب سایت شما برای پول

بسیاری از مردم وب سایت هایی ایجاد می کنند برای بهینه سازی و بعد لینک صفحات خود را به فروش می رسانند. به تازگی موتورهای جستجو و به ویژه گوگل شروع به مجازات چنین صفحاتی کرده است. حتی گوگل ژاپن برای خرید لینک از بلاگ ها جریمه شد. شما باید لینک را با وب سایت هایی که واقعا به موضوع وب سایت شما مرتبط است تبادل لینک کنید. استفاده از هر تکنیک(SPAM) برای بهبود رتبه سایت پرهیز کنید.

نظر شما

یادگیری SEO

بررسی عملکرد موتور های جستجو افزایش رتبه الکسا با استفاده از Alexa Toolbar 7 فاکتور SEO در سال 2013 تاثیر رتبه نویسنده در SEO در سال 2013 سئو ، بازی استراتژیک یا رتبه دهی به ارزش واقعی محتوا ؟ برترین تکنیک های سئو در سال 2013 تست نسخه موبایل صفحات وب بیانیه Doctype اعتبار سند HTML شما رنگ ها ، کلید جذب بازدید کننده قوانینی برای تنظیم اندازه متن در صفحات وب 12 نکته از تکنیک های اساسی سئو 4 راه کار برای بالا بردن پیج رنک گوگل سئو و محتوای متناسب با آن 10 متد قدیمی سئو که دیگر نباید استفاده شود ری دایرکت و روش صحیح آن لینک خوب ، لینک بد : نکاتی مفید در مورد لینک گذاری عنوان صفحه ، شاه کلیدی برای ورود به صفحه وب شما 5 قاعده برای استفاده از کلمات کلیدی سئو 7 قدم برای داشتن وبلاگی جذاب 6 قانون برای استفاده از سئو و مزایای آن 9 گام اساسی برای جلب توجه مخاطب به وبلاگتان انتخاب URL ، اصول و مبانی 4 روند برتر استراتژیک سئو در 2013 نکاتی در مورد طراحی نسخه موبایل برای وب سایت 4 نکته که تازه واردها باید در مورد سئو بدانند 10 دلیلی که ما را ملزم به استفاده از HTML5 می کند 10 روش برتر برای افزایش رتبه الکسا 7 روش جدید برای بهبود رتبه سایت در گوگل جدیدترین های سئو در سال 2013 قوانین جدید برای موفقیت SEO در سال 2013 نوار وضعیت الکسا و یا نوار ابزار الکسا اشتباه SEO و راه های جلوگیری از آن بهینه سازی ویدیو برای موتورهای جستجو چگونه اطلاعات نویسنده را به وبسایت اضافه کنیم؟ 4 قانون برای نوشتن مطالب چند راه آسان برای تبلیغ سایت خود از طریق لینک ها سئو در فلش ، جاوا اسکریپت و jQuery . مشکل چیست؟ سئو ، بهینه سازی تصاویر تاثیر تبلیغات بر سئو وبسایت ها 3 ابزار رایگان سئو چه موقع ربات گوگل از سایت شما بازدید کرده است؟ HTML5 زبان نشانه گذاری الزامی برای موفقیت در سئو تگ های Figure و Figcaption در HTML5 عناصر <figure> و <figcaption> (تشریح کامل) اشتباهات و مشکلات متداول SEO ابزارهای ضروری برای سئو متا تگ ها و موتور های جستجو ( سئو متا تگ ها) 4 روش کاربردی برای تولید محتوای تک و مفید چرا باید به اعتبار دامنه اهمیت داد؟ رفع اشکالات مربوط به اطلاعات نویسنده در گوگل : آموزش گام به گام 20 نکته کوتاه اما مهم برای سئو راهنمای google webmaster tools برای حرفه ای های سئو نکاتی درباره طراحی وب سایت جهانی ( بین الملل ) Sitemap یا همان نقشه سایت چیست؟ 18 نکته کوتاه و مفید درباره سئو طراحی بهترین صفحه ” درباره ما “ 7 ترفند ساده برای ارتقای سئوی سایت در سال 2016

مقالات و دروس

به خبرنامه مدرسه طراحی وب ایران بپیوندید

   
   
عضویت
پیام تستی برای گروه نرم افزاری وب مهراز